regały przemysłowe

Regały przemysłowe na indywidualne zamówienie

Właściwe przechowywanie produktów i towarów w magazynach i innych miejscach pracy jest ważne dla zachowania bezpieczeństwa i po to, by przestrzeń robocza była uporządkowana. Wybór odpowiednich regałów nie jest łatwy, ale jeśli wie się, jakiego ma się wybór, to łatwiej jest podjąć właściwą decyzję.

Regały przemysłowe na zamówienie

Wielu przedsiębiorców decyduje się na regały przemysłowe wykonywane na indywidualne zamówienie. Chcą mieć pewność, że zmieszczą się w danym pomieszczeniu i że będą spełniały swoją funkcję. Wykonanie regałów nie trwa długo, a podczas ich kompletowania brane są pod uwagę indywidualne wytyczne osoby zamawiającej. Najpopularniejsze regały, które stosowane są zazwyczaj w zakładach wulkanizacyjnych oraz w marketach z takim wyposażeniem są regały, których konstrukcja składa się z:

  • ścian bocznych,
  • stelaży metalowych,
  • ścian frontowych.

Wszystkie te elementy są łączone bezpośrednio ze sobą, ale nie za pomocą śrub, jak ma to miejsce w wielu innych przypadkach. Sposób montażu określany jest jako wtykowy. Półki regałów przemysłowych są mocowane za pomocą zaczepów i w zależności od modelu ich nośność może wynosić od 100 do 400 kg. Ciekawostką jest to, że z łatwością można je przekształcić w pojemne szafy. Wystarczy wówczas zamontować drzwi przesuwne lub skrzydłowe. Dostępne są także dodatkowe akcesoria, które można zakupić, jeśli chce się zwiększyć funkcjonalność regałów.

Regały przemysłowe z półkami

Tego rodzaju regały mają różną konstrukcję i można je dowolnie modyfikować, żeby spełniały wszystkie potrzeby. Półki, jakie są w nich zastosowane, mają regulowaną wysokość i zawsze są mocowane na czterech zaczepach, żeby zwiększyć ich stabilność. Ich nośność jest różna, dlatego można wybrać takie półki, które będą odpowiednie do towarów, jakie będzie się przechowywało. Minimalny udźwig jednej półki to 100 kg, a maksymalny to 300 kg. Mocowanie półek do regałów odbywa się poprzez przykręcenie śrub do ścian bocznych. Można zdecydować się także na półki, które zostają wcześniej przygotowane do tego, by umożliwić użytkownikowi zamontowanie zamka bębenkowego.

Regały przemysłowe i ich konstrukcja

Regały te podobnie, jak inne modele składają się ze ścian bocznych, stelaża i w wieku przypadkach ze ściany tylnej. Są one wykonane z blachy stalowej odpornej na działanie czynników zewnętrznych. Możliwe jest zdecydowanie się na model podstawowy lub na regały, które będą wyposażone w drzwiczki lub podnoszone żaluzje. Ze względu na to, że wybór jest spory, trzeba zastanowić się, jakie będą najlepsze i w jakiej branży będą wykorzystywane na co dzień oraz jakie towary będą przechowywane.