Jak zmusić przeglądarkę do pobrania, a nie otworzenia na przykład zdjęcia w nowym oknie
Szybkie pytanie - szybka odpowiedź. Prosta rzecz, a często o niej zapominamy.
Sobota, 19 Sierpień 2017r.
Czytaj więcej
Jak zrobić dodatek do przeglądarki chrome - tutorial dla naprawdę zielonych
Cześć ostatnimi czasy rozwijam softskille więc dziś będzie trochę typowego programowania co by nie oszaleć (albo znormalnieć). Spróbujemy zrobić dodatek do przeglądarki chrome. Wbrew pozorą nie jest to takie trudne jak się wydaje. Do zrobienia podstawowej wersji starczy nam znajomość… i to właściwie tyle. Będzie jeden plik JavaScript ale ma on dosłownie kilka linijek więc wytłumacze krok po kroku co jest do czego i jeden plik HTML który przekleicie. Dobra, jedziemy z tym koksem. Z góry przepraszam za infantylny styl ale czemu tak to napisałem to przeczytacie na końcu. O ile dotrwacie :) Challenge accepted? To zaczynamy :)
Piątek, 18 Sierpień 2017r.
Czytaj więcej
Jak ubić stronę?
Cześć! Z pokorą i z żalem spowiadam się z grzechów moich :)
Tak się mądrzyłem, tak się mądrzyłem i sam popełniłem typowy błąd.
Czwartek, 10 Sierpień 2017r.
Czytaj więcej
Typowa sytuacja z życia

Miejsce: Biuro Czas: Poranek
- Programista: Panie Stefanie, myślę że przydałoby się popracować nad konwersją.
- Pan Stefan: Oczywiście ale zajmiemy się tym jutro.

Miejsce: Dom Pana Stefana Czas: Wieczór
- Pan Stefan (sam do siebie): O co chodziło zaś temu cholernemu programiście, jaka zaś konwersja. Sprawdźmy w “ujku googelu”. Hym konwersja... "proces chemiczny, w którym..." nie to nie to, "zmiana dotychczasowych warunków pożyczki" nie przecież nic od niego nie pożyczałem, "gwałtowna zmiana światopoglądu jednostki..." co on k***a chce mnie nawracać na coś? 

Piątek, 21 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
Gotowe systemy CMS VS rozwiązania dedykowane
Dobra, czas poruszyć odwieczny temat czy lepiej skorzystać z gotowych (teoretycznie tańszych) rozwiązań typu WordPress, Joomla, Drupal, czy od razu zdecydować się na dedykowany CMS? Zdania są mocno podzielone, zwolenników jednej i drugiej strony jest tyle samo. Wczoraj już poruszyłem temat na facebookowej grupie “HTML5 i CSS3: pierwsze kroki”, którą serdecznie polecam i minęły 3 minuty jak rozpoczęła się kłótnia więc dziś postaram się wyjaśnić temat szerzej i dokładniej.
Sobota, 15 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
123