Jak ubić stronę?
Cześć! Z pokorą i z żalem spowiadam się z grzechów moich :)
Tak się mądrzyłem, tak się mądrzyłem i sam popełniłem typowy błąd.
Czwartek, 10 Sierpień 2017r.
Czytaj więcej
Typowa sytuacja z życia

Miejsce: Biuro Czas: Poranek
- Programista: Panie Stefanie, myślę że przydałoby się popracować nad konwersją.
- Pan Stefan: Oczywiście ale zajmiemy się tym jutro.

Miejsce: Dom Pana Stefana Czas: Wieczór
- Pan Stefan (sam do siebie): O co chodziło zaś temu cholernemu programiście, jaka zaś konwersja. Sprawdźmy w “ujku googelu”. Hym konwersja... "proces chemiczny, w którym..." nie to nie to, "zmiana dotychczasowych warunków pożyczki" nie przecież nic od niego nie pożyczałem, "gwałtowna zmiana światopoglądu jednostki..." co on k***a chce mnie nawracać na coś? 

Piątek, 21 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
Gotowe systemy CMS VS rozwiązania dedykowane
Dobra, czas poruszyć odwieczny temat czy lepiej skorzystać z gotowych (teoretycznie tańszych) rozwiązań typu WordPress, Joomla, Drupal, czy od razu zdecydować się na dedykowany CMS? Zdania są mocno podzielone, zwolenników jednej i drugiej strony jest tyle samo. Wczoraj już poruszyłem temat na facebookowej grupie “HTML5 i CSS3: pierwsze kroki”, którą serdecznie polecam i minęły 3 minuty jak rozpoczęła się kłótnia więc dziś postaram się wyjaśnić temat szerzej i dokładniej.
Sobota, 15 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
Więcej ruchu więcej problemów :)
Wczoraj wrzuciłem link do strony na innym moim portalu, dzisiaj podzieliłem się nim na kanałach SM i oczywiście już zdążyłem dostać od Was feedback za który bardzo dziękuję. Większość z Was poza pochwałami pisała coś w stylu "Fajna stronka ale przydało by się menu”, “Fajna stronka ale przydałby się jakiś kontakt”, “Fajna stronka ale przydałoby się…”. Już śpieszę wyjaśnić te nieścisłości.
Piątek, 14 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
Sztuczki CSS - animowane przeźrocze z opisem na zdjęciu
Dobra, dziś kolejna prosta i banalna sztuczka CSS. Otóż od czasu do czasu zdarzy nam się potrzeba wyświetlania kilku zdjęć, które będą linkami do newsów czy produktów. Takie zdjęcie oczywiście powinno mieć tytuł i jakiś krótki opis, żeby użytkownik wiedział w co klika. Niestety w większości przypadków grafik dostarczy nam piękny layout w którym równiutko pod zdjęciem będą widniały 3 napisy “Lorem Ipsum”. Jednak projekt projektem, a życie życiem. Pewnie klient pierwsze co zrobi to wpisze w któregoś newsa jakiś baaaardzo długi tytuł newsa i cały layout będzie wyglądał dziwacznie. Jak sobie z tym poradzić?
Piątek, 14 Kwiecień 2017r.
Czytaj więcej
1234