NOWA FIRMA - najdroższy błąd popełniamy na początku
Zakładając swoją własną działalność gospodarczą wchodzimy w świat biznesu: umowy, przepisy, podatki, korzyści ale także obowiązki jakie musimy spełnić jak przedsiębiorcy. Czasami tak, duża ilość informacji, może być dla nas przytłaczająca w obliczu nowych wyzwań jakie na nas czekają. Dlatego całkowicie naturalnym zjawiskiem jest to, że zdarza nam się zupełnie zapomnieć, lub świadomie pominąć aspekty związane z zaistnieniem naszej firmy w sieci WWW. 
Podstawowy błąd, który szybko zacznie się nawarstwiać i przynosić negatywne efekty. Cyfrowy świat, dla rzeczy naszych potencjalnych klientów, współpracowników a co najważniejsze konkurencji, jest zupełnie realnym miejscem wymiany usług i informacji. W pewnym momencie dochodzimy do wniosku: "Dlaczego nasza firma nie miałaby także z niego skorzystać"?

Szukamy wtedy innej firm, świadczącej usługi z marketingu internetowego. Chcemy aby ktoś za nas stworzył stronę, promował nas, opowiedział naszą historię... Takie działanie niestety nacechowane dwoma negatywnymi konsekwencjami.
  • Po pierwsze, chęć uzyskania szybkich rezultatów sporo nas kosztuje. Płacimy zarówno za pracę programistów, marketingowców i specjalistów SEO i SEM. Często sami ich nie rozumiemy, ale przedstawiciel handlowy, powiedział nam że bez tego nie damy rady zaistnieć w sieci.
  • Po drugie, konsekwencją takiego działania jest fakt że ktoś inny opowiada naszą historię. Ktoś kto tak naprawde nas nie zna, nie tworzył z nami firmy, nie wie ile trudności musieliśmy pokonać na starcie. To właśnie ta historia jest najciekawsza. Największe firmy na świecie już dawno odkryły, że oprócz jakości, obsługi i reklamy, liczy się przywiązanie do marki. Kto z nas, nie słyszał historii o ludziach, czekających całymi dniami na nowy model tych czy innych butów, laptopów czy telefonów? Wtedy, nagle okazuje się, że nawet cena produktu przestaje mieć znaczenie. Dlaczego od początku nie mielibyśmy budować swojej firmy wokół "lojalnych" klientów?

 

O tym jak tego dokonać już niedługo...

Środa, 23 Sierpień 2017
Wróć do bloga